cheekier کرمانشاه کرمانشاه اوقات شرعی کرمانشاه

cheekier: کرمانشاه کرمانشاه اوقات شرعی کرمانشاه اوقات شرعی دوشنبه اردیبهشت

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات وزیر ورزش و مدیر فدراسیون فوتبال گزینش می‌کنند به مرحله بعد برویم یا نه / کی‌روش

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران با نشریه آلمانی در مورد اوضاع تیم ملی در روسیه و شانس افزایش از مرحله گروهی صحبت کرد.

وزیر ورزش و مدیر فدراسیون فوتبال گزینش می‌کنند به مرحله بعد برویم یا نه / کی‌روش

کی روش: وزیر ورزش و مدیر فدراسیون فوتبال گزینش می کنند به مرحله بعد برویم یا نه

عبارات مهم : ایران

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران با نشریه آلمانی در مورد اوضاع تیم ملی در روسیه و شانس افزایش از مرحله گروهی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی کشورمان در آستانه جام جهانی 2018 روسیه با سایت دویچه پرس آلمان مصاحبه ای انجام داده است.

وزیر ورزش و مدیر فدراسیون فوتبال گزینش می‌کنند به مرحله بعد برویم یا نه / کی‌روش

مصاحبه کی روش با دویچه پرس را در ادامه می خوانید:

این سومین حضورتان در جام جهانی هست. آیا داشتن تجربه در این مسابقه ها خیلی مهم است؟

بله خیلی مهم است چون به شما آرامشی می دهد که باعث می شود بدانید چگونه باید به خوبی خودتان را آماده کنید. علاوه بر این داشتن تجربه جهت تیمی مانند کشور عزیزمان ایران اهمیتی خاص پیدا می کند چون بازیکنانش آن قدرها باتجربه نیستند. جهت بسیار از این بازیکنان، این نخستین تجربه انجام بازی هایی در این سطح خواهد بود. بعد انتقال این احساس اعتماد به نفس و آرامش به آن ها مهم است.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران با نشریه آلمانی در مورد اوضاع تیم ملی در روسیه و شانس افزایش از مرحله گروهی صحبت کرد.

چطور این فاکتورها را به بازیکنان تان انتقال یافته می کنید؟

مهمترین چیز جهت آن ها این است که روی کاری که به دست ارزش سپرده شده است است تمرکز کنند. در یک جام جهانی، فاکتورهای زیادی است که می تواند حواس شما را پرت کند. بازی ها زیاد هستند، خبرنگاران زیادی آنجا حضور دارند. در این شرایط شما باید از تجربه تان استفاده کنید تا بازیکنان را روی چیزی که اهمیت دارد متمرکز نگه دارید.

شما در پرتغال، اسپانیا، ژاپن، آفریقای جنوبی، امارات و … مربیگری کرده اید. آیا از سرمربیگری خسته نشده اید؟

نه، امکان ندارید شما از چنین چیزی خسته شوید. من هرگز به تمرین دادن به عنوان چیزی مثل قربانی کردن خود، زحمت و زحمت و عذاب نگاه نکرده ام. جهت من هر لحظه تمرین دادن لذتبخش بوده هست. من کارم را که ارتقا دادن سطح اطرافیانم هست، دوست دارم. جهت پاسخ دادن به انتظارات هواداران، باید نتیجه گرفت و شما این نشانه را با ارتقا دادن هرچه زیاد تیم تان به دست می آورید. جهت من لذت بخش است که احساس کنم کسانی که با آن ها کار می کنم، بازیکنان و افراد بهتری شده است اند. این همان منشأ لذت و رضایتی است که شما هرگز از آن خسته نمی شوید.

وزیر ورزش و مدیر فدراسیون فوتبال گزینش می‌کنند به مرحله بعد برویم یا نه / کی‌روش

ایران دومین تیم ملی بود که به جام جهانی 2018 روسیه افزایش کرد، با وجود این، آیا فکر می کنید که مردم تیم شما را دست کم می گیرند؟

ما به عنوان نخستین تیم آسیایی جواز حضور در جام جهانی را گرفتیم آن هم فقط با پیروزی بدون گل خورده. مرحله انتخابی جهت ما آرام بود ولی ساده نبود، بعضی مردم این دو مقوله را با هم اشتباه می گیرند. در فوتبال چیزی به عنوان ساده وجود ندارد، حداقل در مراحل انتخابی جام جهانی. مردم الآن نگاه متفاوتی نسبت به کشور عزیزمان ایران دارند و احترام بیشتری جهت آن قائل هستند. آن ها می دانند که ما در عالی ترین لیگ های دنیا بازیکن نداریم و اینکه ما پرسشها بزرگی در مسیر آماده سازی مان داریم.

آن پرسشها سیاسی و تحریم ها تأثیر بزرگی روی این کشور و ورزش هایش گذاشته هست. روند آماده سازی کشور عزیزمان ایران بسیار پیچیده است و ما از بابت امکانات و بودجه، پرسشها بزرگی داریم، با وجود این، ما باید چنین درد و رنجی را به یک جادو تبدیل کنیم.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران با نشریه آلمانی در مورد اوضاع تیم ملی در روسیه و شانس افزایش از مرحله گروهی صحبت کرد.

و شما گلایه داشته اید که فدراسیون به اندازه کافی کمک تان نمی کند.

بگذارید حرف تان را تصحیح کنم؛ من گلایه نکرده ام. مردم وظیفه یک مربی جهت طلب کردن هرآنچه را تیمش جهت پیشرفت نیاز دارد با گله گذاری و سرزنش اشتباه می گیرند، این شکایت نیست. این مسئولیت من به عنوان یک سرمربی است که مطالبه گر باشم و هرآنچه را جهت تیمم مورد نیاز است بخواهم.

وزیر ورزش و مدیر فدراسیون فوتبال گزینش می‌کنند به مرحله بعد برویم یا نه / کی‌روش

حرف نزدن راجع به چنین چیزهایی به معنای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت هایم است و مثل زندگی کردن زیر سایه تبانی هست. من نمی توانم در اجرایی کارهای اشتباه با کسی همدست شوم چون از بی تفاوتی متنفرم. یک رهبر باید فعال باشد و شرایط موفقیت را فراهم کند. می دانم که مربی ساده گیری نیستم و مسئولان خیلی مرا دوست ندارند، ولی داستان من هر لحظه همین گونه بوده هست. من مدیر یک مؤسسه نیستم، از آن هایی که هر لحظه با چاپلوسی و تملق دیگران دنبال گرفتن امتیاز باشد.

صاحبان قدرت هرگز مرا دوست نداشته اند. این فلسفه زندگی من هست. من جهت هواداران، جهت بازیکنان و جهت موفقیت تیمم کار می کنم. بیرون می روم و جهت گرفتن عالی ترین امکانات و تجهیزات می جنگم تا بازیکنانم بتوانند بدون هیچ بهانه ای عالی ترین عملکردشان را ارائه کنند.

فکر می کنید که همگروه شدن با تیم هایی مثل اسپانیا و پرتغال، جهت شما خوب است یا بد؟

همه تیم ها هر لحظه می خواهند در جام جهانی بازی کنند ولی هنگامی که به این مسابقه ها می روید، انتظار چه چیزی را دارید؟ بازی کردن با سودان یا اتیوپی؟ من با همه احترامی که جهت این کشورها قائلم می گویم نه. شما به جام جهانی می روید تا با عالی ترین تیم های دنیا بازی کنید.

بازیکنان از رفتن به جام جهانی هیجان زده اند، استرس دارند و مضطرب هستند چون این یک وقت بی نظیر هست. بعضی مردم فکر می کنند که این قرعه کارمان را مسئله می کند. بعضی های دیگر به این قرعه به عنوان یک وقت و یک چالش نگاه می کنند. کشور عزیزمان ایران هرگز به مرحله یک هشتم جام جهانی نرسیده است.

از آنجایی که این نشانه خاصی هست، فقط یک راه حل وجود دارد؛ داشتن آماده سازی خاص. من می توانم نظرات فنی خود را جهت شیوه انجام دادن این آماده سازی ارائه کنم ولی اجرای آن به عهده مدیر فدراسیون است و او باید تصمیم نهایی را بگیرد، تصمیماتی باید گرفته شود. بگذارید وزیر ورزش از خودش بپرسد، اولویت کشور عزیزمان ایران چیست؟ با اینکه 36 سال است که در حوزه فوتبال کار کرده ام، نظرم این است که بازیکنان داخلی کشور عزیزمان ایران هیچ شانسی جهت مسابقه در جام جهانی ندارند مگر اینکه تمرینات آماده سازی خاصی داشته باشند. حتی یک مربی هم نمی تواند بیاید اینجا برابر من بنشیند و بگوید که سه روز تمرین کردن قبل از بازی های دوستانه جهت کشور عزیزمان ایران کافیست. اگر کسی چنین حرفی بزند یا صادق نیست یا اهل مسابقه نیست.

آیا از این لحاظ شما خودتان را یک رهبر جهت تیم تان تلقی می کند؟

رهبر بودن ولی تصمیم گیری نکردن کاری است که از عهده هرکسی برمی آید ولی این رهبری کردن این نیست، رهبری کردن یعنی اینکه باید تصمیم گیرنده باشی.

به ما راجع به سردار آزمون، ستاره کشور عزیزمان ایران چه چیزی می توانید بگویید؟

او کشور عزیزمان ایران را ترک کرد و در لیگ روسیه بازی می کند. او یک قدم رو به جلو برداشته است و دارد به تیم ملی در مسیر پیشرفتش کمک می کند. او را می توانیم یک الگو جهت آن دسته از اتفاقاتی بدانیم که مورد نیاز است در کشور عزیزمان ایران رخ دهد. بازیکنان باید در سنین پایین از فوتبال این کشور خارج شوند و در عالی ترین تورنمنت های دنیا مسابقه کنند. جام جهانی روسیه ثابت خواهد کرد که فوتبال اروپا 50 سال از فوتبال آفریقا و آسیا جلوتر هست. آن ها عالی ترین مربیان و عالی ترین بازیکنان را دارند، عالی ترین شرایط و عالی ترین لیگ ها و سیستم های برگزاری لیگ قهرمانان. بازیکنان ارزش هم به همین اندازه سطح اوج هستند.

به نظر شما تیم ملی اسپانیا از وقت روی کار آمدن خولن لوپتگی چقدر عوض کردن کرده است؟

او شکل تازه ای به این تیم اضافه کرده هست. او نسبت به سرمربیان قبلی این تیم کمی سختگیر تر و منظم تر هست. لوپتگی سبک بازی مبنی بر پاسکاری را که تیم دل بوسکه داشت حفظ کرده ولی از تیمش می خواهد که تمرکز و انسجام بیشتری داشته باشد. اسپانیا اکنون در بازی ها و حرکاتش بسیار منسجم تر عمل می کند. آن ها با وجود وقت کوتاهی که داشته اند دارند بهتر و بهتر می شوند و همه این ها به خاطر خولن است.

اسپانیا آن قدر بازیکن دارد که با خودش می توانست سه یا چهار تیم به جام جهانی ببرد.

دوست بیچاره ام لوپتگی! دلم برایش می سوزد. هر سرمربی ای دردسرهای خاص خودش را دارد. دردسر لوپتگی این است که کدام بازیکن را از تیمش کنار بگذارد و دردسر من این است که چه کسی را با خودم ببرم. هر دو دردسر شبیه هم به نظر می رسند ولی واقعاً با هم تفاوت دارند. من 5 مهاجم دارم که باید یکی دو تای آن ها را گزینش کنم ولی اسپانیا جهت تمام خطوطش چنین داستانی را دارد.

به نظر شما جالب ترین بازیکن اسپانیا چه کسی است؟

یکی است که امیدوارم در این مسابقه ها نباشد، یک بازیکن که اسمش انگیزه هست. شاید همه بازیکنان اسپانیا آنجا باشند ولی اگر انگیزه نباشد فایده ای ندارد. اگر همه بازیکنان این تیم مصمم و باانگیزه باشند، آن وقت من باید حواسم به یک بازیکن دیگر آن ها هم باشد. اسپانیا تیم فوق العاده ای هست، تیمی که بر بازی کنترل، قدرت تاکتیک، فرهنگ و اعتماد به نفس دارد. من در این تیم بازی های داوید سیلوا، ایسکو، فابرگاس و اینیستا را دوست دارم. به من نگویید که اینیستا قرار است چند سال دیگر هم بازی کند! او می توانست الآن در قطر باشد و از دوران بازنشستگی اش لذت ببرد ولی الآن قرار است در یک جام جهانی دیگر بازی کند.

و پرتغال کریستیانو رونالدو را چگونه می بینید؟

پرتغال ذهنیتش را در فینال یورو عوض کردن داد هنگامی که که با شوکی ناگهانی مثل مصدومیت رونالدو مواجه شد. پرتغال با بردن جام بدون رونالدو، نظر همه را در مورد این تیم عوض کرد. بگذارید جهت تان یک مثال بزنم؛ من در آن بازی که برزیل در جام جهانی قبلی در مرحله نیمه نهایی اش بدون نیمار 7 بر یک به آلمان باخت، آنجا حضور داشتم. آنجا یک لکه ننگ شکل گرفت. اشتباه بزرگ برزیل این بود که با داشتن یک بهانه در جیبش جهت توجیه شکست احتمال بازی را شروع کرد. آن ها به خودشان می گفتند: اگر ببریم که عالی می شود چون بدون نیمار برده ایم. اگر هم نبریم مهم نیست چون نیمار را نداشته ایم. همه چیزهایی که در بازی برزیل برابر آلمان دیدیم یک بهانه بود. همه چیزی جوری چیده شد که بگویند نیمار نبود، چنین نحوه تفکری نباید در تیمی مانند برزیل، پرتغال یا آلمان وجود داشته باشد. جهت چنین تیم هایی زندگی کردن با چنین وابستگی ننگینی افتضاح هست. پرتغال از شر این لکه ننگ خلاص شده است و حالا می تواند با رونالدو یا بدون او از بازی هایش لذت ببرد.

به نظر شما اینکه رونالدو وسواس گلزنی دارد، چیز خوبی است یا نه؟

این خصلت تمام بازیکنان خوبی است که من سرمربی ارزش بوده ام؛ داشتن وسواس روزانه جهت عالی ترین بودن. شاید رونالدو در مورد گلزنی دارد این خصلت را زیاد بروز می دهد ولی هر کدام از بازیکنان این مورد را به شیوه خودشان نشان می دهند. بازیکنان بزرگ هر لحظه یک پله بالاتر از چیزی که در یک مسابقه نیاز است قرار دارند. داشتن چنین بازیکنی در تیم که هر لحظه در سطح بالایی بازی می کند، تضمین کننده موفقیت شماست، مثل داشتن یک چک سفیدامضا جهت تمام بازی ها. آن ها هر لحظه آماده اند کار را دربیاورند، حالا هر اتفاقی که می خواهد بیفتد.

واژه های کلیدی: ایران | پرتغال | مسابقه | پرتغال | اسپانیا | اسپانیا | بازیکنان | جام جهانی | جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog